Dzień Strażaka

Jak to już tradycyjnie bywa również w tym roku z okazji Dnia Strażaka strażacy uczestniczyli w Mszy Św. odprawianej w ich intencji.

To stało się doskonałą okazją do spotkania z dziećmi z miejscowych szkół i przedszkola. Już małe trzylatki wykazali chęć zostania strażakami wesoło śpiewając: "chociaż jestem jeszcze mały chcę strażakiem być wspaniałym."
W czasie wycieczki przedszkolaków najbardziej interesował sprzęt strażacki. Największą frajdę sprawiła im możliwość wejścia do wozu strażackiego.
Wiadomości zdobyte podczas wyprawy do OSP wykorzystywane są przez dzieci w pracach plastycznych jak i w zabawach tematycznych.

Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Data 22-23 maja 2002 roku zapisała się złotymi zgłoskami w historii naszej wsi i parafii. W tych dniach bowiem gościliśmy w naszej wiosce Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do tej wspaniałej uroczystości parafianie przygotowywali się przez dłuższy czas. Były to przygotowania duchowe jak i materialne. Bezpośrednio przed nawiedzeniem, w dniach 15-20 maja odbyły się rekolekcje, które prowadzili Ojcowie Sercanie z Lublina. Równie ważną sprawą była dekoracja świątyni jak i trasy przejazdu. Te sprawy powierzono parafianom oraz strażakom z obu jednostek OSP w Niechobrzu. Tak przebiegała uroczystość w fotograficznym skrócie:

Jednym z zadań strażaków było pilnowanie porządku w czasie nawiedzenia. Na zdjęciu od lewej: Maciej Marian Jarosz Jerzy Świetlik Adam Kawa Tadeusz Hudzicki Ludwik Dryja Grzegorz Rzucidło Jan

Ikona Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej niesiona była do kościoła przez różne grupy parafialne.
Na zdjeciu:
Tomasz Rzuczek (lewy przód)
Grzegorz Hardyl (prawy przód)
Jacek Rak (tył)

Strażacy unoszą obraz do góry błogosławiąc wiernych

Ostatnie chwile nawiedzenie

Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała to jedno z największych świąt w roku. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się uroczysta procesja po Niechobrzu. Co roku procesja kieruje się w inną stronę wioski zatrzymując się przy czterech ołtarzach.
W roku 2002 procesja z Najświętszym Sakramentem zorganizowana została w kierunku Niechobrza Dolnego. Strażakom z naszej jednostki przypadło w udziale przygotowanie ostatniego ołtarza. Został on zaplanowany i wykonany przed budynkiem OSP. Jego przygotowaniem zajęli się koledzy druhowie wraz z żonami.

Na zdjęciu od lewej:
Stanisław Lib
Jan Rewera
Anna Wróbel
Adam Kuśnierz
Bogumiła Tobiasz
Zofia Hudzicka
Wiesław Bieniek
Tadeusz Kawa
Ferdynand Hardyl
Marian Maciej
Piotr Kamyk
(fot.) Eugeniusz Stopyra

Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Niechobrzu

Dnia 5 października została poświęcona i oddana do użytku nowa, pełno wymiarowa sala gimnastyczna. Ten wspaniały i nowoczesny obiekt usytuowany jest przy Zespole Szkół w Niechobrzu. Na uroczyste otwarcie dyrektor szkoły mgr Zbigniew Kalandyk zaprosił między innymi Zarząd OSP. Wtedy też złożył na ręce prezesa jednostki Tadeusza Kawy podziękowania za dobrą współpracę z młodzieżą i za przekazanie na rzecz szkoły sprzętu do ćwiczeń siłowych.

Dyplomy

Szczególne wyróżnienie spotkało w tym roku druha Marka Chmiela i druha Stanisława Rałowskiego. W podziękowaniu za pracę z młodzieżą otrzymali dyplomy od Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP - Waldemara Pawlaka.