Wielkanoc

Od chwili powstania jednostki OSP w Niechobrzu, tj. od roku 1925 druhowie co roku pełnią honorową straż przy Bożym Grobie, w czasie Tridum Paschalnego. Pierwotnie fakt ten miał miejsce w kościele w Zgłobniu, ponieważ Niechobrz należał wtedy do tamtejszej parafii. W tym czasie strażacy pełnili straż przez całą dobę.
Od kiedy powstała parafia w Niechobrzu i wybudowano kościół, tj. w 1949, strażacy kontynuują tradycje. Obecnie druhowie pełnią straż do późnych godzin wieczornych. Zmiana warty następuje zwykle co 20 minut. W Wielką Sobotę strażacy towarzyszą księdzu podczas święcenia pokarmów.

Strażackie Święto

Dnia 4 maja 2003 roku strażacy z naszej jednostki czcili swojego patrona św. Floriana. Członkowie jednostki zebrali się w Domu Strażaka. Następnie ze sztandarami na czele, przemaszerowali do parafialnego kościoła. Tam została odprawiona uroczysta Msza Św.

Po nabożeństwie druhowie powrócili na plac przed remizą. Miał tam miejsce poczęstunek oraz dyskusje o działalności i planach jednostki.

Na zakończenie spotkanie prezes OSP dh Tadeusz Kawa złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji strażackiego święta i podziękował za przybycie.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Niechobrz 2003

Dnia 01.06.2003 przeprowadzono w Niechobrzu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu polskiego. W zawodach wzięło udział 11 drużyn, w tym jedna kobieca. Komisję sędziowską powołał st. kpt. Jacek Kosturek, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie. Sędzią głównym był bryg. Antoni Tokarz.

XIV Międzynarodowych Zawodów MDP wg regulaminu CTIF

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP Niechobrz Dolny zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt w wieku 12-16 lat na XIV Międzynarodowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF zwanych "Olimpiadą Pożarniczą", które odbyły się w dniach 21-26 lipca 2003 roku w Kapfenberg (Austria). W zawodach brało udział 42 drużyny dziewcząt i chłopców z 23 państw Europy oraz ekipa z Australii.

II Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Żurawicy

Dnia 07.09.2003 przy pięknej pogodzie na stadionie sportowym w Żurawicy odbyły się II Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP woj. Podkarpackiego.
Zawody zorganizował Zarząd Wojewódzki i komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie. Pomagała również KM PSP w Przemyślu oraz Urząd Gminy w Żurawicy. Uroczystego otwarcia dokonał senator RP dh Janusz Konieczny. W zawodach wzięły udział 42 drużyny (18 kobiecych i 24 męskie) rywalizujące ze sobą w sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i pożarniczymi ćwiczeniami bojowymi.

Odszedł na wieczną wartę ANDRZEJ NALEPA

7 września 2003 r. w wieku 80 lat odszedł z grona strażaków dh Andrzej Nalepa. Był aktywnym członkiem naszej jednostki, choć w ostatnich latach nie brał udziału w działalności OSP. Z okazji 75-lecia jednostki został odznaczony złotym medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa. W pogrzebie, który odbył się 9 września wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Niechobrz, wiele osób z sąsiednich miejscowości oraz druhowie naszej jednostki.

Turniej halowej piłki nożnej

W turnieju startowało 8 drużyn. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał prezes OSP Niechobrz Dolny dr Tadeusz Kawa, który serdecznie powitał zawodników oraz licznie zgromadzonych kibiców. Życzył wszystkim wielu sportowych wrażeń oraz zdobycia I miejsca.
Po zaciętej, sportowej walce wyłonieni zostali zwycięzcy:

1. BaćPol
2. OSP Niechobrz "A"
3. OSP Niechobrz "B"
4. BaćPol C&C
5. OSP Wola Zgłobieńska, OSP Racławówka
6. OSP Boguchwała
7. HDK PCK Zelmer Zwycięskiej drużynie puchar wręczył dr Tadeusz Kawa. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.