Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

 W dniu 11-02-2006 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie mł.bryg. Florian Pelczar, Naczelnik Wydziału Operacyjnego PSP w Rzeszowie mł. bryg. Roman Górski, st.bryg. w stanie spoczynku Kazimierz Wójcicki, przedstawiciel Urzędu Gminy przewodniczący Rady Gminy Boguchwała Kazimierz Sułek, Prezes Stowarzyszenia przewodniczący Komisji Budżetowej Gminy Boguchwała Kazimierz Filip oraz sołtys wsi Niechobrz Jan Rewera. Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności naszej jednostki w roku 2005, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej OSP oraz ustalono plan działalności na rok 2006. Walne Zebranie udzieliło absolutorium dla Zarządu OSP.

 Na trening marsz!

 Wznawiamy przygotowania treningowe do zawodów, które czekają nas w tym roku. Jest to rok obfitujący w starty naszych strażaków w zawodach sportowo-pożarniczych, w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

 Na warcie

 Zwyczaje i obyczaje w naszym kraju prawie zawsze były związane z kalendarzem świątecznym. Przykładem są warty strażaków przy Bożym Grobie. Po południu w Wielki Piątek podczas nabożeństwa druhowie prawie w całej Polsce zaczynają pełnić wartę, aż do mszy rezurekcyjnej. Także i w naszym kościele parafialnym wartę pełniło liczne grono naszych druhów.

 Gminne Obchody Dnia Strażaka

 W ramach obchodów Dnia Strażaka 30 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Racławówce odbyła się Gminna Akademia wraz ze strażackim piknikiem. W akademii uczestniczyły delegacje z pocztami sztandarowymi z poszczególnych jednostek OSP z terenu całej gminy, zaproszeni goście i społeczeństwo gminy Boguchwała.

 Dzień Strażaka

 Z okazji Dnia Strażaka została odprawiona Msza św. w sanktuarium MBNP w Niechobrzu, w której uczestniczyli nasi strażacy.
Święty Florianie strzeż nas przed ogniem i powodzią, pomagaj w czasie suszy i nieurodzajów. "Wszechmogący, wieczny Boże, za wstawiennictwem św. Floriana, męczennika, daj nam stłumić płomienie naszych namiętności i zachowaj nas od pożarów".

 Zasłużony medal

 W tym roku Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie przyznało najwyższe związkowe naszemu druhowi, a zarazem strażakowi PSP Stanisławowi Rałowskiemu "Złotym Znakiem Związku". Powyższe odznaczenie zostało mu wręczone na akademii KM PSP w Rzeszowie, bo jest pracownikiem tejże Komendy.

 ENGERTSHAM - Niemcy

W dniach 26-27 maja 2006r. odbyły się II Międzynarodowe Zawody Straży Pożarnych wg regulaminu CTIF w Engertsham. W zawodach tych uczestniczyło 140 drużyn z dziesięciu państw Europy, w tym dziesięć drużyn z Polski. Naszą OSP reprezentowało dwie drużyny.

  Klasa "A" - skład drużyny:
 • Pociask Kamil
 • Wnęk Marian
 • Rzucidło Grzegorz
 • Dziedzic Sebastian
 • Pelczar Wojciech
 • Hardyl Grzegorz
 • Świetlik Arkadiusz
 • Kawa Łukasz
 • Pelczar Jacek
  Klasa "B" ( z dodatkowym naliczaniem punktów za wiek):
 • Kuśnierz Adam
 • Wolak Stanisław
 • Tobiasz Józef
 • Śliż Jan
 • Piwowar Paweł
 • Szczepek Stanisław
 • Gajdek Mariusz
 • Rykała Henryk
 • Lasota Wiesław

Nasi dzielni strażacy wywalczyli na tym turnieju V miejsce w klasie "A", a ich starsi koledzy srebro i brąz.
Należy podkreślić, że koszty wyjazdu do Niemiec zostały pokryte przez Urząd Gminy w Boguchwale i Państwową Straż Pożarną.
Wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują w/wym. instytucjom.

 Zawody MDP

 10.06.2006r. w Niechobrzu miały miejsce IV Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDP wg. regulaminu CIF powiatu rzeszowskiego. Do walki o tytuł Mistrza Powiatu przystąpiło 12 drużyn chłopięcych i 8 dziewczęcych. Zgodnie z regulaminem każda z drużyn startowała w biegu sztafetowym z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. W zawodach brały udział Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które poniżej przedstawiamy według kolejności zajętych miejsc: 


MDP - Dziewczęta
Miejsce
Jednostka OSP
1 OSP Głogów Małopolski
2 OSP Niechobrz Dolny
3 OSP Racławówka
4 OSP Pogwizdów Stary
5 OSP Hermanowa
6 OSP Wólka Podleśna
7 OSP Boguchwała
8 OSP Zabratówka


MDP - Chłopcy
Miejsce
Jednostka OSP
1 OSP Hucisko
2 OSP Racławówka
3 OSP Zarzecze
4 OSP Wola Cicha
5 OSP Niechobrz Dolny
6 OSP Biała
7 OSP Zabratówka
8 OSP Wólka Podleśna
9 OSP Chmielnik
10 OSP Górno
11 OSP Palikówka
12 OSP Błędowa Tyczyńska-Krzywe

 Hucisko 25.06.2006

 W miejscowości Hucisko odbywały się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze. MDP wg. regulaminu CTIF. Drużyny młodzieżowe rywalizowały w oparciu o regulamin CTiF. W zawodach udział wzięło 36 drużyn. W tym turnieju nasze dziewczęta zajęły II miejsce.

 Wesele strażaka

 1 lipca 2006 roku w kościele w Nowej Wsi sakramentalne "tak" powiedzieli sobie: Marek Czudec i Patrycja Knyżewska. Młodej parze, składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu bożych łask w ich wspólnym życiu.


 Wólka Podleśna

 2 lipca 2006 rozpoczęły się na stadionie w Wólce Podleśnej IV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozegrano następujące konkurencje: ćwiczenia bojowe grup A i C, sztafeta pożarnicza 7 X 50 m z przeszkodami - grupy A i C.


Grupa A - Mężczyźni
Miejsce
Jednostka OSP
1  
2 OSP Pogwizdów Stary
3 OSP Stobierna
4 OSP Wólka Podleśna
5 OSP Bratkowice
6 OSP Biała
7 OSP Przewrotne
8 OSP Zabratówka
9 OSP Futoma
10 OSP Rzeszów - Zalęż
11 OSP Górno
12 OSP Palikówka
13 OSP Kamień
14 OSP Wólka Hyżneńska
15 OSP Lubenia
16 OSP Rzeszów Drabiniaka


Grupa C - Kobiety
Miejsce
Jednostka OSP
1 OSP Wolka Podleśna
2 OSP Niechobrz Dolny
3 OSP Łąka
4 OSP Racławówka
5 OSP Trzebuska
6 OSP Wysoka Głogowska
7 OSP Budy Głogowskie
8 OSP Nowa Wieś
9 OSP Kamień
10 OSP Lutoryż

 Ach, co to był za ślub...

 19 sierpnia 2006 roku w sanktuarium MBNP w Niechobrzu na ślubnym kobiercu stanęli: Mariola Chromik i Kamil Sołtys 13 sierpnia 2006 roku w kościele w Zwięczycy miłość i wierność ślubowali : Jacek Rzucek i Agnieszka Warzybok. Młodym Parom życzymy szczęścia, słońca i pomyślnej realizacji wspólnych planów!


        

 VII Krajowe Zawody Pożarniczo-Sportowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Słubicach

 XIII miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców na zawodach krajowych to wyniki, które uzyskały nasze drużyny. W dniu 30 września w Słubicach odbyły się Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP w/g regulaminu CTIF. Zawody były równocześnie kwalifikacją na wyjazd na olimpiadę pożarniczą w 2007 roku do Szwecji. Woj.Podkarpackie reprezentowała między innymi MDP z Brzyska (III miejsce) i MDP Wola Cicha (VII miejsce)

 Odeszli na wieczną wartę

 6 października 2006 roku w wieku 85 lat zmarł dh Stefan Wróbel, długoletni członek naszej organizacji.

3 listopada 2006 roku w wieku 63 lat zmarł nagle dh Ferdynand Hardyl, członek zarządu OSP (pełniący funkcję skarbnika)

 Wyremontowaliśmy ...

 • wykonane zostały szafki na odzież ochronną
 • pomalowane zostały ściany i drzwi w boksach garażowych
 • na całym budynku wymieniliśmy dach wraz z rynnami
 • stara syrena alarmowa została wymieniona na nową

  Większość prac wykonali czynnie nasi druhowie.

 Mamy nowy samochód

 10 listopada w godzinach wieczornych został przywieziony do naszej jednostki nowy samochód gaśniczy, Ford Transit. W tym samym dniu w godzinach przedpołudniowych na terenie firmy "Stolarczyk" w Kielcach przedstawiciel ZG ZOSP dh. Golański przekazał uroczyście samochody dla 33 jednostek za całego kraju. Dokumenty samochodu wraz z kluczykami odebrała delegacja z naszej jednostki w składzie:

dh Wiesław Bieniek
dh Grzegorz Hardyl
dh Stanisław Rałowski

 Podsumowanie roku 2006 - statystyki

 W 2006 roku nasza jednostka wzywana była do 68 zdarzeń na terenie naszej miejscowości, gminy i województwa. Na terenie miejscowości Niechobrz OSP brała udział w likwidacji 36 zdarzeń, w tym 4 razy gasiła pożar i 32 interweniowała w miejscowych zagrożeniach (pompowanie zalanych piwnic, studni, udrażnianie przepustów).

 • 18.05.2006 - pożar budynku mieszkalnego (wł. Śliż Zofia)
 • 31.07.2006 - pożar suchej trawy
 • 20.10.2006 - pożar suchej trawy
 • 28.10.2006 - pożar suchej trawy
W dniach 5-6 czerwca 2006 roku strażacy z naszej jednostki brali udział w działaniach powodziowych w rejonie Mielca, zabezpieczając wały na rzece Wisłoka. Obsadę samochodu gaśniczego GLM-8 Żuk stanowili druhowie: Bieniek Wiesław, Kuśnierz Adam, Śliż Wojciech, Rałowski Łukasz. W tych dniach istniało duże zagrożenie powodziowe w rejonie Dębicy i Mielca, dlatego została zadysponowana kompania pożarnicza składająca się z załóg OSP terenu powiatu rzeszowskiego.