Ferdynand Hardyl

3 listopada 2006r. w wieku 63 lat zmarł nagle dh Ferdynand Hardyl, członek zarządu OSP Niechobrz - skarbnik.

Urodził się 1 X 1943r. w miejscowości Racławówka - Zabierzów.
  Lata dziecięce i młodość spędził w rodzinnej wiosce, po zawarciu związku małżeńskiego z Krystyną Kawą w 1967r. zamieszkał w Niechobrzu. W trakcie wieloletniej działalności brał udział w akcjach ratowniczych, pracach społecznych na rzecz jednostki i miejscowości. Dh Ferdynand był również członkiem drużyny strażackiej, która uczestniczyła w zawodach sportowo - pożarniczych na szczeblu międzynarodowym wg regulaminu CTIF.

Za społeczną działalność został nagrodzony złotym, srebrnym i brązowym medalem "za zasługi dla pożarnictwa".

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli: rodzina, przyjaciele, druhowie z OSP, mieszkańcy Niechobrza i sąsiednich miejscowości.