Tadeusz Kawa

Dnia 18.01.2011r. ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi dh Tadeusza Kawy.

Dh Tadeusz Kawa urodził się 05.04.1948r. w Niechobrzu. Po ukończeniu nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Niechobrzu kontynuował naukę w szkole średniej w Rzeszowie. Po maturze, w roku 1966 podjął pracę w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Boguchwale. Rok później został zatrudniony w Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej w Boguchwale, gdzie pracował do roku 2008. Wtedy to, po 45-ciu latach pracy przeszedł na emeryturę. Był sumiennym pracownikiem rzetelnie wykonującym swoje obowiązki. W czasie pracy zawodowej zdobył odpowiednie wyszkolenie pożarnicze, co pozwoliło mu pełnic funkcję szefa PPOŻ w ZPE.

Dh Tadeusz do OSP w Niechobrzu wstąpił w roku 1966. Był Sekretarzem Zarządu OSP, pełnił również funkcję prezesa.
   Dh Tadeusz Kawa sprawował funkcję Prezesa Zarządu Gminnego OSP Gminy Racławówka a później Gminy Boguchwała.

Jako członek drużyny sportowo - pożarniczej brał  udział w licznych imprezach sportowo - pożarniczych. Drużyna ta przysporzyła jednostce OSP w Niechobrzu wiele powodów do dumyzdobywając medale na licznych zawodach i olimpiadach.

Do największych osiągnięć drużyny, w której uczestniczył dh Tadeusz należą:

1976 - zawody CTiF w Łodzi - I miejsce
1977 - olimpiada CTiF w Trento (Włochy) - brązowy medal
1989 - olimpiada CTiF w Warszawie - złoty medal
1993 - olimpiada CTiF w Berlinie - srebrny medal

Dh Kawa został odznaczony licznymi odznaczeniami i medalami za działalność społeczną i pożarniczą. Otrzymał m.in. Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi, jak również brązowy, srebrny i dwukrotnie złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. W roku 2000 uhonorowany został najwyższym odznaczeniem - Złotym Znakiem Związku.

Dh Tadeusz Kawa swoją ofiarną służbą wpisał się w historię naszej jednostki.