Dnia 6 sierpnia 2013 ze smiutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi dh Stanisława Rałowskiego.

Dh Stanisław wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechobrzu w 1957 roku mając 20 lat. Po ukończeniu szkoły zawodowej podjął pracę w branży budowlanej a następnie w Zespole Szkół Zawodowych w Rzeszowie jako nauczyciel zawodu. W roku 1960 ukończył wyszkolenie w zakresie Podstawowym Strażaka Ochotnika, a w roku 1962 ukończył kurs Naczelników OSP typu "S" w Palikówce.

W latach 1965 - 1986 pełnił funkcję z-cy naczelnika a od 1986 do 1990 naczelnika.

Dh Stanisław brał udział w zawodach sportowo - pożarniczych:
  • 1960r. - zawody powiatowe w Drabiniance
  • 1965r. - zawody powiatowe z Załężu
  • 1990r. - zawody międzynarodowe w Austrii
  • 1993r. - Olimpiada Pożarnicza w w Berlinie
Za wieloletnią, ofiarną pracę społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa".

W ostatniej drodze zmarłemu Druhowi towarzyszyli rodzina, przyjaciele, druhowie z OSP wraz z Pocztem Sztandarowym. W imieniu druhów Zmarłego pożegnał Prezes OSP - dh Józef Tobiasz.