OGóLNOPOLSKIE ZAWODY SPORTOWO-POżARNICZE CTIF - 2008
     W deszczu, na mokrej murawie i śliskiej bieżni strażacy ochotnicy i drużyny PSP walczyli o miejsca na podium III Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w dniach 16 – 17 czerwca 2008 roku w Lądku woj. wielkopolskie.
     Do konkurencji stanęło 56 drużyn, w tym: 30 drużyn OSP, 19 kobiecych drużyn pożarniczych, 6 drużyn z PSP. Województwo podkarpackie reprezentowały: OSP Sarzyna (kobiety), OSP Niechobrz Dolny w kl. A i B.
     Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny mł. bryg. Jarosław Czaja ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie a w pracach komisji sędziowskiej brał udział nasz dh Stanisław Rałowski (oceniając linię ssawną).

Drużyny naszej jednostki uplasowały się w czołówce krajowej zajmując miejsca:
Klasa A – VI miejsce ( nie promuj wyjazdu na Olimpiadę)
Klasa B – z zaliczeniem punktów za wiek – III miejsce, które to miejsce daje prawo startu w Olimpiadzie Pożarniczej w 2009 roku w Ostrawie (Czechy).

Zwycięzcy zawodów otrzymali medale, puchary i nagrody finansowe na zakup umundurowania i sprzętu – nasze drużyny otrzymały sumę 23 tys. zł.

Skład drużyny kl. A Skład drużyny kl. B

1. Zbigniew Cynar 1. Józef Tobiasz
2. Marek Krypel
2. Adam Kuśnierz
3. Mariusz Lelek
3. Grzegorz Hardyl
4. Michał Chmiel
4. Jan Śliż
5. Marian Wnęk
5. Paweł Piwowar
6. Damian Wróbel
6. Stanisław Szczepek
7. Grzegorz Dryja
7. Mariusz Gajdek
8. Kamil Pociask 8. Henryk Rykała
9. Dariusz Wnęk
9. Wiesław Lasota
10. Konrad Hudzicki
10. Marian Granat

Zawody oglądali kibice miejscowi i przyjezdni, a wśród nich z naszej jednostki dh Stanisław Kuśnierz, dh Łukasz Rzucidło oraz dh z OSP Sarzyna.