MIEDZYNARODOWA OLIMPIADA POżARNICZA - MULHOUSE (FRANCJA) - 2013
   W dniach 14-21 lipca 2013r. odbyły się XV Międzynarodowe Zawody Sportowo - Pożarnicze CTiF (Olimpiada Pożarnicza) w miejscowości Mulhouse - FRANCJA
W zawodach brały udział drużyny młodzieżowe, seniorskie, męskie i damskie oraz strażacy zawodowi. Ogółem wystartowało ponad 3 tys. sportowców z 30 krajów, co sprawia że są to jedne z największych zawodów w sporcie pożarniczym zarówno ochotniczym jak i zawodowym.

Liczna delegacja polskiego pożarnictwa (ponad 200 strażaków) również uczestniczyła w tych igrzyskach. Polskę reprezentowało 16 drużyn, w tym 13 to drużyny OSP, które podzielone były na różne grupy wiekowe oraz kategorie.

W grupie OSP klasie A mężczyzn rywalizowało 73 zespoły z czego 5 drużyn z Polski. Trzy z nich znalazły się w strefie Złotego Medalu tj:
- OSP Raszowa (woj. opolskie)
- OSP Niechobrz (woj. podkarpackie)
- OSP Dzianisz Górny (woj. małopolskie)
W strefie Medali Srebrnych znalazła się jednostka z OSP Głuchów (woj. wielkopolskie)
Natomiast do strefy Madali Brązowych weszła drużyna z OSP Kowalew (woj. wielkopolskie)

Przygotowania do Olimpiady trwały od roku 2012, kiedy to podczas Ogólnopolskich Zawodów w Białej Podlaskiej wyłoniono najlepsze drużyny. Tam też najlepsze wyniki dały prawo startu w Olimpiadzie Pożarniczej na szczeblu międzynarodowym.

W skład naszej ZŁOTEJ drużyny z OSP Niechobrz weszli następujący druhowie:
  • Marian Wnęk
  • Jacek Pelczar
  • Sebastian Dziedzic
  • Mateusz Słaby
  • Michał Chmiel
  • Piotr Soroka
  • Damian Wróbel
  • Tomasz Czech
  • Dominik Świeca
  • Józef Tobiasz
Godne uwagi jest również to, iż członek naszej jednostki OSP dh Stanisław Rałowski wchodził w skład międzynarodowej ekipy sędziowskiej.
Należy także podkreślić, że na olimpiadzie towarzyszyło wiele innych uroczystości i spotkań, np. "Wystawy narodów".