XI KRAJOWE ZAWODY SPORTOWO-POżARNICZE - 2003

W dniach 12-14 września 2003 odbyły się w Toruniu XI krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP.
Województwo podkarpackie reprezentowały dwie drużyny: OSP Krzeszów - zdobywca I miejsca na Zawodach Wojewódzkich w Żurawicy oraz OSP Niechobrz - zdobywca II miejsca. Byli to przedstawiciele grupy A. Natomiast w grupie C OSP Gać (kobiety).

W zawodach brało udział 17 drużyn kobiecych i 33 męskie.

Zawody obserwowali:

• gen. bryg. Teofil Janowski - komendant główny PSP, szef OCK
  • nadbryg. Zygmunt Politowki - z-ca komendanta głównego PSP
  • dh Romuald Kozieniak - wojewoda kujawsko-pomorski
  • Bogdan Lewandowki, Zbigniew Sosnowki, Krystian Łuczek - posłowie
  • Marian Zenkiewicz - senator RP
  • Bryg. Krzysztof Kowalski - kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP
        Wśród gości nie brakowało także członów władz wszystkich szczebli Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz delegacji organizacji strażackich z Czech, Słowacji i Węgier.

Drużyny startujące w zawodach wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem i wyrównanym poziomem wyszkolenia. Świadczą o tym wyniki, gdzie ułamki sekund decydowały o kolejności zajmowanych miejsc.

Bardzo dużym sukcesem było zajęcie III miejsca przez drużynę kobiet z OSP Gać.
W klasyfikacji generalnej OSP Niechobrz zajęła XIII miejsce, a OSP Krzeszów XXIII. Drużyna OSP Kowalewo - najlepsza w kraju przed czterema laty ulokowała się na XV miejscu.
Skład drużyny naszej jednostki stanowili:

Damian Pieniążek
Sebastian Dziedzic